Sidebar

Mokslo naujienos

Lietuvos mokslo taryba (toliau – Taryba) skelbia Bendradarbiavimo tarp Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos (dabar – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija), Kinijos Respublikos (Taivano) Nacionalinės mokslo tarybos (dabar — Mokslo ir technologijų ministerija) ir Latvijos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bendrų lėšų programos kvietimą teikti paraiškas mokslo projektams, įgyvendinamiems kartu su Latvijos ir Kinijos (Taivano) tyrėjais, vykdyti. Paraiškos priimamos iki 2020 m. balandžio 30 d. 16.00 val.

Lietuvos mokslo taryba, bendradarbiaudama su Norvegijos mokslo taryba bei Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kviečia teikti paraiškas Baltijos mokslinių tyrimų programai Lietuvoje, finansuojamai iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) finansinių mechanizmų lėšų.

Lietuvos mokslo taryba skelbia kvietimą teikti paraiškas finansuoti projektus pagal 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Mokslininkų, tyrėjų gebėjimų plėtra ir bendradarbiavimo vystymas vykdant mokslinių idėjų mainus, mokslines išvykas iš Lietuvos ir į Lietuvą“ poveiklę „Kompetencijos kėlimas mokslinėje stažuotėje“ Nr. 21.

Lietuvos mokslo taryba skelbia kvietimą teikti paraiškas finansuoti projektus pagal 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Mokslininkų, tyrėjų gebėjimų plėtra ir bendradarbiavimo vystymas vykdant mokslinių idėjų mainus, mokslines išvykas iš Lietuvos ir į Lietuvą“ poveiklę „Kompetencijos kėlimas mokslo renginiuose užsienyje“ Nr. 20.

Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas kviečia dalyvauti Lietuvos mokslo tarybos paskelbtame kvietime teikti paraiškas finansuoti projektus pagal 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ įgyvendinimo iniciatyvą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“.

Artėjant kasmetiniam mokslo veiklos vertinimui privaloma 2019 metų publikacijas užregistruoti eLABa. Primename, kad artėja kasmetinis mokslo veiklos vertinimas, kurį vykdo Lietuvos mokslo taryba. Tad prašytume Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto tyrėjus užregistruoti visas 2019 metų savo publikacijas eLABa, kadangi duomenys bus teikiami būtent naudojantis šia informacine sistema.

Vasario 5 d. Lietuvos mokslo taryba organizuoja renginį, skirtą pristatyti informaciją apie Baltijos mokslinių tyrimų programą ir kvietimą Lietuvoje. Kartu vyks partnerių paieškos renginys, kuriame mokslininkai ir tyrėjai iš Baltijos mokslinių tyrimų programoje dalyvaujančių šalių galės ieškoti partnerių ir aptarti idėjas būsimiems projektams.

Baigiantis metams paskelbtos dvi Europos jungtinės programos „Retos ligos“ (EJP RD) naujienos. Pristatyta mokslo renginių finansavimo schema „Networking Support“, o tyrėjai, ketinantys dalyvauti 2020 m. „Rare Desease Research Challenges“ (RDR Challenges) paraiškų konkurse, kviečiami į partnerių paieškos renginį.

Registracija į konferenciją kuri suteikia galimybę jauniesiems mokslininkams, inžinieriams ir specialistams apibendrinti pasiekimus ir išryškinti problemas aplinkosaugos srityje, susitikti su kolegomis, keistis žiniomis ir patirtimi bei praplėsti kontaktų sąrašą. Konferencijos tikslas yra skatinti bendradarbiavimą tarp jaunųjų Lietuvos mokslininkų.

12-oji jaunųjų mokslininkų konferencija „Bioateitis: gamtos ir gyvybės mokslų perspektyvos“ prasidėjo įkvepiančiu ir intriguojančiu akordu. Jaunieji tyrėjai iš visos Lietuvos klausėsi autoritetingo vokiečių mokslininko prof. Peterio Malfertainerio (Peter Malfertheiner) pranešimo apie 5,3 tūkst. metų senumo Alpių Ledo žmogaus Helicobacter pylori genomo tyrimus ir jų reikšmę europiečių demografinei istorijai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos