Studijų naujienos

VU TF konkursas VU studentams 21

VU Teisės fakultetas kviečia tarpdisciplinines studentų komandas dalyvauti konkurse, kuriame turėsite galimybę kartu spręsti realias Lietuvos bei akademinės bendruomenės problemas, užmegzti naujas pažintis, ugdyti komandinio darbo įgūdžius, o, sėkmės atveju, gauti piniginį prizą.

Per likusį semestrą bei vasaros atostogų metu komandoms siūloma pabandyti rasti atsakymus į vieną iš dviejų probleminių klausimų:

• Kaip paskatinti visuomenės aktyvumą rinkimuose?

Aktyvus dalyvavimas rinkimuose gali būti laikomas brandžios pilietinės visuomenės indikatoriumi. LR Seimo pateiktais duomenimis šiuo aspektu pirmauja Skandinavijos valstybės, kuriose aktyvumas pastaruosiuose parlamento rinkimuose viršija 70 procentų. Deja, bet Lietuvoje šis rodiklis buvo peržengtas tik dukart: 1990-aisiais vykusiuose Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rinkimuose bei 1992-ųjų Seimo rinkimuose. Šios datos parodo, jog aktyvumas rinkimuose Lietuvoje koreliuoja su pilietine pagarba: Atkuriamojo Seimo rinkimai buvo pirmieji laisvi ir demokratiniai rinkimai per 50 okupacijos metų, o kartu su pirmais Seimo rinkimais 1992 m. spalio 25 d. vyko ir referendumas dėl LR Konstitucijos įsigaliojimo. Deja, be šių atvejų nelabai turime kuo didžiuotis: pastaruosius 20 metų aktyvumas rinkimuose vos perlipa 50 proc. ribą ar net jos nesiekia.

Regis, kad lietuvių tauta kažkuriuo metu „užmigo“ ir nebejaučia Konstitucijoje apibrėžtos pilietinės pareigos dalyvauti valstybės valdyme. Tai ypač pasakytina apie jauniausius (iki 24 m.) rinkėjus, kurų aktyvumas 2020-ųjų Seimo rinkimuose siekė tik 38,6 procento. Ši problema turėtų būti sprendžiama iš daugiadisciplininės perspektyvos, kuri leistų surasti tinkamiausius sprendimus paskatinti aktyvesnį rinkėjų ir ypač jaunimo dalyvavimą rinkimuose.

VU Teisės fakultetas kviečia tarpdisciplininę komandą pasiūlyti sprendimą, kaip šią problemą spręsti. Reikalavimus komandos sudėčiai, numatomą darbo planą bei registraciją rasite apačioje.

• Kaip Universitetui gali būti naudingas dirbtinis intelektas?

Vos prieš keletą metų pasirodė įvairūs dirbtinio intelekto generatyviniai modeliai, kurie generuojamais vaizdais, vaizdo įrašais ir tekstu pateikiamais sprendimais gana greitai pakeitė mūsų kasdienybę. Deja, bet akademinė bendruomenė į dirbtinį intelektą kol kas žvelgia itin įtariai bei skeptiškai. Tačiau net ir ši kartais itin inertiška visuomenės dalis supranta, kad prie pokyčių teks prisitaikyti. Tokį supratimą rodo ir VU Senate svarstomos Dirbtinio intelekto naudojimo Vilniaus universitete gairės, kuriose aprašytos tiek pagrindinės DI panaudojimo aukštajame moksle galimybės, tiek didžiausios rizikos.

Visgi siekiant kuo didesnio Dirbtinio intelekto suteikiamų galimybių panaudojimo reikia imtis proaktyvių sprendimų ir pasiūlymų, kurie leistų VU bendruomenei kaip galima labiau suprasti DI teikiamą naudą. Todėl VU Teisės fakultetas kviečia tarpdisciplininę komandą pateikti siūlymus, kaip DI galėtų pasitarnauti Akademinei bendruomenei tiek mokslinėje veikloje, tiek studijose. Taip pat VU TF suteiks galimybę komandoms sudalyvauti vasarą vyksiančioje vasaros mokykloje, skirtai dirbtiniam intelektui.

tarpdisciplininis konkursas redaguotas planas LT

Reikalavimai dalyvaujančioms komandoms:

• 3–6 asmenų komanda;
  • Visi dalyvaujantys turi būti VU studentai;
  • Gali dalyvauti visų trijų pakopų studentai:
  • Komandose dalyviai turi būti BENT IŠ TRIJŲ skirtingų studijų krypčių (šakų);
  • Pavieniai dalyviai taip pat gali registruotis: juos į komandą paskirs organizatoriai.

Galutinis rezultatas:

• Projektas, pateiktas rašto darbo pavidalu, kuriame būtų išdėstyti aiškūs siūlymai išspręsti vienai iš dviejų pateiktų problemų. Dali rezultato gali būti pateikiama ir kita forma (pvz. vaizdinė medžiaga, programiniai sprendimai ir pan.).

Prizai komandoms, pateikusioms geriausius vieno iš dviejų probleminių klausimų sprendimus:

• I vieta: 3000 eurų komandai;
  • II vieta: 1500 eurų komandai;
  • III vieta: 1000 eurų komandai.

Registracija.

Kilus klausimams kreiptis el. paštu:

Studijos