Naujienos

20240508 Treciokiene 1Vizitas įmonėje įmonė „Ås produksjonslab“. Nuotraukoje iš kairės: prof. dr. Anne Gerd Granas, dr. Indrė Trečiokienė, Ørjan Leiknes Apeland / Asmeninio archyvo nuotr.

Šių metų balandžio 15-26 d. VU Medicinos fakulteto asistentė dr. Indrė Trečiokienė lankėsi Oslo universitete, Norvegijoje. Stažuotės metu mokslininkė pristatė Medicinos fakulteto Farmacijos ir farmakologijos centre vykdomų vaistų suvartojimo tyrimų mokslinius projektus ir Lietuvoje tyrimams prieinamus sveikatos duomenis.

Vizito metu su PharmaSafe tyrėjų komanda, kuriai vadovavo prof. Anne Gerd Granas, aptartos galimos bendrų tyrimų kryptys ir bendradarbiavimo galimybės teikiant tarptautinių projektų paraiškas, aplankyta vietinė farmacijos įmonė „Ås produksjonslab“, gaminanti farmacinius produktus pagal gamybinės vaistinės licenciją ir besispecialiazuojanti skystų nesterilių vaistų ir komercinių produktų gamyboje. Mokslinio vizito metu diskutuota apie pasiruošimą ekstremalioms situacijoms, galimybę mažoms vietinės reikšmės įmonėms užsitikrinti vaistinių preparatų pasiūlą esant tiekimo sutrikimams, taip pat – vaistų ir gaminamų produktų ženklinimo reikalavimus. Susitikimo su startuolio „MedThings“ įkūrėju ir generaliniu direktoriumi Bjornu Toreidu metu svarstytos skaitmeninių technologijų pritaikymo galimybės ir novatoriško išmaniojo tablečių dozatoriaus „Mobili“ panaudojimas būsimuose projektuose ir klinikinėje praktikoje.

Primename, kad Vilniaus Universitetas, atstovaujamas Farmacijos ir Farmakologijos katedros, dalyvauja Europos sąjungos finansuojamame COST projekte CA19132 „European Network to Advance Best practices & technoLogy on medication adherencE“ (ENABLE). Mokslinis vizitas finansuotas šio projekto lėšomis. Daugiau apie projektą: https://enableadherence.eu/.

Fakultetas