20230907 Alergologija

„Alerginės reakcijos gali reikštis daugelyje skirtingų organų ir kiekvienos amžiaus grupės asmenims. Alerginės ligos daro didelį poveikį pacientų ir jų šeimų emocinei bei socialinei sveikatai. Visų specialybių medikai susiduria su pacientais, kuriems įtariamos ar nustatomos alerginės ligos. Maža to, kadangi sergamumas alerginėmis ligomis didėja, daug žmonių patys sau diagnozuoja „alergijas“, atsiranda daug moksliškai nepagrįstų alergijos tyrimų, kurie sulaukia didelės komercinės sėkmės. Todėl svarbu pasirinkti ir vartoti labai aiškius alerginių sutrikimų pavadinimus ir laikytis šios nomenklatūros profesinėje ir viešojoje komunikacijoje“, – teigiama knygoje.

Ši knyga parengta siekiant atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus apie įvairių alergenų sukeliamas alergines reakcijas, jų rizikos veiksnius, diagnostiką, gydymą ir profilaktiką. Leidinys skiriamas įvairių sričių gydytojams, rezidentams ir medicinos studijų programų studentams.

Knygos autoriai – Laura Malinauskienė, Anželika Chomičienė, Kęstutis Černiauskas, Violeta Kvedarienė, Audra Blažienė, Rūta Dubakienė, Kotryna Linauskienė, Linas Griguola.

Knygą „Alergologija ir klinikinė imunologija“ galite įsigyti Vilniaus universiteto internetiniame knygyne, knygynuose „Akademinė knyga“ ir el. knygynuose patogupirkti.ltknygos.lt.

Fakultetas