Sidebar

Naujausi įvykiai

VU Mokslo komunikacijos ir informacijos centras kviečia dalyvauti nuotolinėje paskaitoje „Piliečių mokslas: neišnaudota galimybė Lietuvos mokslininkams?“, skirtoje išsamiai pažinčiai su piliečių mokslu: teoriniais pagrindais ir gerosiomis piliečių mokslo praktikomis (projektais). Renginio metu bus ieškoma būdų, kaip skatinti piliečių mokslo idėjų sklaidą Lietuvoje.

Renginio data ir laikas: 2024 m. balandžio 30 d. 10 val. 

Vieta: renginys vyks nuotoliniu būdu MS Teams aplinkoje.

Registruotis galite čia.

Užsiregistravusiems dieną prieš renginį el. paštu bus atsiųsta „MS Teams“ prisijungimo nuoroda.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.

Kontaktas pasiteirauti:  

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto bei VU Medicinos ir sveikatos mokslų Doktorantūros mokykla organizuoja 6-ąją tarptautinę konferenciją „Evolutionary Medicine: How evolutionary thinking can contribute to the medical and health sciences”, skirtą doktorantams ir kitiems mokslininkams. ž

Kviestiniai lektoriai iš daugelio šalių universitetų skaitys paskaitas įvairiomis evoliucinės medicinos temomis. Organizatoriai tikisi, kad šios žinios paskatins gydytojus ir kitus specialistus mąstyti globaliai, siekiant geriau suprasti organizmo įvairovės ir ligų mechanizmus žmogaus evoliucijos kontekste.

Renginio data: 2024 m. birželio 18–21 d.
Vieta: VU Centriniai rūmai, Universiteto g. 3, Vilnius.

Visi VU doktorantai, kiti jaunieji mokslininkai ir studentai konferencijoje dalyvauja nemokamai. Organizatoriai taip pat kviečia dalyvauti doktorantų vadovus, kitus mokslininkus, administracijos atstovus (VU dalyviai šioje konferencijoje gali dalyvauti nemokamai). Visiems dalyviams bus išduodami mokslinės praktinės programos pažymėjimai. 

Registracijos ir tezių teikimo terminasiki 2024 m. gegužės 19 d.

Registraciją ir daugiau informacijos apie renginį rasite čia: https://www.evomed.mf.vu.lt/    

 

VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Anesteziologijos ir reanimatologijos klinika, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anesteziologijos klinika bei Lietuvos anesteziologų-reanimatologų draugija organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Klinikinių atvejų mokslinė analizė“, skirtą gydytojams anesteziologams reanimatologams, anestezijos-intensyviosios terapijos slaugytojams, anesteziologijos ir reanimatologijos specialybės gydytojams rezidentams, medicinos gydytojams.

Renginio data: 2024 m. gegužės 17 d. 12 val.
Vieta: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų E korpuso E122 (Raudonojoje) auditorijoje, Santariškių g. 2, Vilnius.

Registracija: bit.ly/4aEdNV1

Konferencijos dalyviams bus išduodami VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai (bus išsiųsti el. paštu).

Renginio programą galite rasti čia.

Kontaktinis asmuo: prof. dr. (HP) Jūratė Šipylaitė, tel. (8 5) 236 5235.

 

Visus Medicinos fakulteto, ir ne tik, studentus kviečiame į MF Mokslo ir inovacijų prodekano doc. dr. Karolio Ažukaičio paskaitą How to present your research results effectively and what to look out for.

Paskaitos metu mokslininkas papasakos, kaip efektyviai, patraukliai ir įsimintinai pristatyti atliekamo tyrimo rezultatus, kur ir kodėl verta „sudėti“ akcentus, kaip pateikti informaciją, kad ji įsimintų. Ši paskaita yra įvadas į kasmetinę Studentų mokslinės veiklos tinklo (SMVT) konferenciją ir ypatingai aktuali tiems, kurie ruošiasi komunikuoti apie savo tyrimus konferencijos ribose. Paskaitos metu pateikiama informacija neabejotinai bus įdomi ir reikalinga visų studijų programų bei kursų studentams, kurie rengia baigiamuosius darbus.

Renginio data ir laikas: 2024 m. gegužės 6 d. 15:00 val.

Vieta: nuotolinė paskaita vyks MS Teams aplinkoje. Nuoroda prisijungti.

Paskaita vyks anglų kalba.

Po paskaitos bus galimybė užduoti klausimus.

azukaitis 0506 viesa paskaita

2024 m. vyks jau 76-oji Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentų mokslinės veiklos tinklo (SMVT) konferencija. Tai – išskirtinė galimybė fakulteto studentams, akademikams ir administracijos darbuotojams diskutuoti bei dalintis patirtimi, išklausyti įdomiausius studentų ir dėstytojų pranešimus, įsitraukti į mokslinę veiklą, o taip pat – užmegzti naudingus kontaktus. Šioje konferencijoje studentai pristato mokslinėse grupėse kartu su VU MF mokslininkais atliktus darbus, įdomių klinikinių atvejų ar atliktų analizių rezultatus. Pranešimus skaitys Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentai – SMVT sekcijų pirmųjų vietų nugalėtojai. Kviečiame dalyvauti!

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Krūtinės ligų, imunologijos ir alergologijos klinika kartu su Lietuvos pulmonologų draugija organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Aktualūs pulmonologijos klausimai“, skirtą gydytojams pulmonologams, gydytojams vaikų pulmonologams, gydytojams anesteziologams reanimatologams, skubios medicinos gydytojams, gydytojams radiologams, gydytojams onkologams chemoterapeutams, gydytojams patologams, gydytojams genetikams, gydytojams onkologams radioterapeutams, gydytojams krūtinės chirurgams, gydytojams širdies chirurgams, abdominalinės chirurgijos gydytojams, gydytojams kardiologams, gydytojams alergologams ir klinikiniams imunologams, gydytojams dermatovenerologams, gydytojams gastroenterologams, gydytojams hematologams, gydytojams neurologams, gydytojams dietologams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, gydytojams reumatologams, gydytojams kraujagyslių chirurgams, šeimos gydytojams, infekcinių ligų gydytojams, laboratorinės medicinos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, gydytojams nefrologams, gydytojams otorinolaringologams, medicinos gydytojams, vaikų intensyviosios terapijos gydytojams ir medicinos biologams.

Renginio data: 2024 m. gegužės 10 d.
Vieta: Konferencijų centras „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, Gedimino pr. 44B, Vilnius.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 6 val. trukmės Vilniaus universiteto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Registraciją į konferenciją raite čia.

Lietuvos pulmonologų draugijos nariams – nemokamai.

Ne Lietuvos pulmonologų draugijos nariams išankstinė registracija – nemokama, o registracija konferencijos metu – 5 Eur.

Daugiau informacijos ir renginio programą rasite čia.

Konferencijos sekretoriatas Event Management

Organizacinis komitetas Pirmininkas: doc. Rolandas Zablockis. Nariai: prof. Edvardas Danila, gyd. Elena Bernotienė, gyd. Giedrė Grigienė

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Pulmonologijos ir alergologijos centras
Santariškių g. 2, LT-08661, Vilnius
Tel.: (85) 2501870, faks.: 8 688 62 371
El. paštas:

Vilniuje gegužės 6–11 d. vyks universitetų teatrų bendruomenės renginys „XXV Tarptautinis universitetų teatrų forumas „VILNIAUS KRYŽKELĖS“, skirtas paminėti Lietuvos įstojimo į ES 20-mečiui. Šį Forumą organizuoja Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Universitetų teatrų asociacija, asociacija „Koturnos“ bendradarbiaudami su 5 Lietuvos universitetais ir kolegomis iš užsienio. Programoje – 12 Lietuvos ir užsienio universitetų teatro trupių (Estijos, JAV ir Ispanijos) pasirodymai, aptarimai, tarpsektorinė švietimo ir kultūros bendruomenių diskusija „Mažosios kultūros bendruomenės Europos universitetuose“ tema, kūrybinės dirbtuvės ir teatro gatvės akcija „Vilniaus kryžkelės“, skirta Vilniaus miesto tapatumui pažymėti.

Forumas – kasmetinis, vienintelis universitetų teatrų bendruomenę jungiantis renginys Baltijos šalyse, gyvuojantis nuo 2000 m., o šiais metais minėsiantis savo 25-metį. Jis suburia teatru besidomintį akademinį jaunimą bendrai teatrinei veiklai, organizuoja spektaklių parodymus, siekia atkreipti visuomenės dėmesį į socialinius, kultūrinius, pilietiškumo, paveldo klausimus, taip pat suteikia galimybę pažinti vieniems kitus, bendrauti ir keistis patirtimi. Tai scena pradedantiesiems atlikėjams, dažniausiai  įvairių studijų krypčių studentams, kuriuos vienija teatro magija ir saviraiškos poreikis. Universitetų teatras – visada jaunatviškas, jo scena dažnai tampa studentų kūrybiškumo tribūna, o žiūrovams – tai nauja pažintis su ateinančia karta.

Dabartinė Lietuvos studentų karta – jaunuoliai, kurie augo ir formavosi jau Lietuvai esant Europos Sąjungoje ir NATO. Pastarieji 3 - 4 metai nebuvo lengvi: studijos, darbas vyko COVID-19 pandemijos fone, kilo grėsmės iš totalitarinių režimų kaimyninėse rytų šalyse, įsiplieskė karas Ukrainoje, vyko hibridinio karo atakos naudojant emigrantus iš Afrikos ir Azijos prie mūsų šalies sienų, plūdo pabėgėlių nuo karo srautai į Lietuvą. Tai kelia nemažai socialinių, religinių, psichologinių iššūkių, verčia ieškoti taikaus daugiakultūrio sambūrio galimybių, supratimo ir tolerancijos. Šių galimybių paieškoms ir skiriame mūsų renginį, o Viniaus daugiakultūrinėje istorijoje tikrai bus ko pasisemti.

Sudėtingas praėjęs amžius keitė Vilniaus tapatybę: anksčiau gyvenusios bendruomenės: žydai, lenkai, rusai, gudai, lietuviai ir kt. ne kartą patyrė stiprius sukrėtimus: abu pasauliniai karai, genocidas, sovietizacija žymiai pakeitė gyventojų sudėtį Vilniuje, dažnai negailestingai buvo naikinama tų bendruomenių kultūra. Suvokti sostinės daugiakultūriškumą, vertinti ir saugoti naujuose istorijos iššūkiuose – tai vienas iš jaunosios kartos uždavinių.

Forumo programa, siejama su Lietuvos įstojimo į ES 20-mečiu, kvies peržvelgti į 20 metų gyvavimo tarpsnį, diskutuoti apie įvykusius pokyčius, naujai atsivėrusias galimybės ir iššūkius, kalbėtis apie šiandienos aktualijas ir ateitį, kadangi į teatro trupių gretas nuo 2024 m. jungsis jau Lietuvai esant Europos Sąjungoje gimęs ir augęs jaunimas.

Teatrų forumas VU TV ekranai

 

Išsamią renginio programą bei daugiau informacijos galite rasti čia.

Vilniaus universiteto (VU) kamerinis orkestras (meno vadovas Modestas Jankūnas) ir Briuselio choras „Lassenne Vocale“ (meno vadovas Ivan Yohan) pristato koncertą „Body&Soul“, kuriame nuskambės Steve'o Dobrogosz džiazinės „Mišios“. Koncertas įvyks gegužės 4 dieną, 19 valandą, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje.

Netradiciniu būdu mišriam chorui, fortepijonui ir styginių orkestrui parašytos Steve'o Dobrogosz  mišios – originalus kamerinės muzikos kūrinys, kuriame jaučiama romantizmo ir džiazo įtaka. Mišiose persipina religinis tekstas ir žmogiškų jausmų bei aistros intonacijos. Šio kūrinio versija mišriam chorui, fortepijonui ir styginių orkestrui bus pristatyta gegužės 4 d., 19 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje, o fortepijono partiją atliks pianistė Eglė Andrejevaitė.

Koncerte taip pat skambės Gustavo Holsto, Charleso Williamo Stanfordo ir Ivano Yohano kūriniai, tyrinėjantys žmogaus kūno ir sielos temą.

Koncerto pavadinimas žada kelionę tiek fizinės, tiek dvasinės būties sferose, o atrinktos kompozicijos gražiai įkūnija šį dvilypumą. Gustavo Holsto „Šv. Pauliaus siuita“ sužadins gyvybingumo ir judėjimo pojūtį  – ji rezonuoja su kūnišku mūsų būties aspektu. Tuo tarpu Holsto „Vakaro sargyba“ ir Charleso Villierso Stanfordo „Beati quorum via“ kompozicijos gilinasi į eterinę sritį, siūlydami savistabos ir dvasinio apmąstymo akimirkas. Ivano Yohano „Agnus Dei“ ir „Après un rêve“ dar labiau pagilins šį tyrinėjimą, sumaišydami sakralinio ir pasaulietinio grožio elementus, paliesdami žmogaus ilgesio ir transcendencijos esmę. Pabaigoje Steve'o Dobrogoszo „Mišios“ suteiks vienijančią, jėgą, jungiančią žemiškąsias ir dieviškąsias gijas, galiausiai nukreipiančias klausytojus į gilią kūno ir sielos kelionę.

Durys atsidaro: 18:30

Vaikai iki 7 metų neįleidžiami.

Daugiau informacijos rasite čia.

05.04 Kamerinio koncertas TV ekranams

Lietuvos mokslų akademijos Alergologijos komisija kartu su Lietuvos imunologų draugija organizuoja konferenciją „Per gyvenimą su alergija: nuo vaikystės iki senatvės“, skirtą tarptautinei imunologijos dienai paminėti.

Renginio data ir laikas: 2024 balandžio 29 d. 14 val.
Vieta: Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Mažoji konferencijų salė, Gedimino pr. 3, Vilnius.

Konferencijos programą galite rasti čia.

 

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Gastroenterologijos, nefrologijos ir chirurgijos klinikos kartu su  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikomis bei Vilniaus chirurgų draugija organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Minkštosios galios medicinoje“, skirtą visų specialybių gydytojams ir slaugytojams.

Renginio data ir laikas: 2024 m. gegužės 16 d. 16 val.
Vieta: Vilniaus Rotušės Didžioji salė, Didžioji g. 31, Vilnius.

Renginio programą galite rasti čia.

Išankstinės registracijos į renginį nėra, registracija vyks vietoje.

Bilietų kainos: Vilniaus chirurgų draugijos nariams, susimokėjusiems metinį nario mokestį – nemokamai, kitiems – 10 Eur, rezidentams ir studentams – 5 Eur.

Renginio dalyviams bus išduodami 4 val. trukmės VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Kontaktinis asmuo: prof. Audrius Šileikis, el. p.

 

Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama jiems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą.

Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai šiemet vyks dviejų medikų bendruomenei reikšmingų datų sandūroje: balandžio 27-ąją minint Lietuvos medicinos darbuotojų dieną ir gegužės 13-ąją – Lietuvos slaugytojų dieną. Šiais metais oficialus šventinis renginys Vilniuje vyks balandžio 30 d.

Renginio data: 2024 m. balandžio 30 d.
Vieta: Vilnius.

Dėmesio! Kadangi vietų skaičius ribotas, vardiniai pakvietimai su tikslia informacija apie renginio vietą išsiųsti tik apdovanojimus gausiantiems medikams bei renginio svečiams.

Su 2024 metų Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimą gausiančiais medikais galima susipažinti čia:

NUSIPELNĘ LIETUVOS GYDYTOJAI 2024

NUSIPELNĘ LIETUVOS SLAUGYTOJAI 2024

NUSIPELNĘ LIETUVOS SVEIKATOS APSAUGOS DARBUOTOJAI 2024

Nusipelniusio mediko vardas suteikiamas vertinant ilgametį ir nepriekaištingą darbą, už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybes, svarbų indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, farmacijos pramonę, Lietuvos, kaip sveikos valstybės, prestižo didinimą, vardo garsinimą, jaunosios medicinos specialistų kartos ugdymą, aukštos kvalifikacijos sveikatos priežiūros specialistų rengimą. Taip pat už inovatyvių, tvarių vadybos sprendimų diegimą sveikatos priežiūros įstaigose, tarpvalstybinių santykių puoselėjimą ir plėtrą, veiksmingai prisidedant prie euroatlantinės integracijos, teikiant humanitarinę pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Be tradicinių nominacijų, šių metų ceremoniją papuoš ministro padėkos už lyderystę steigiant sveikatos centrą, už nacionalinės GMP tarnybos kūrimą ir vieningų GMP standartų diegimą bei pavyzdinę pirminę priežiūrą ir sveikatos vadybos idėjų perdavimą visoje Lietuvoje.

Taip pat apdovanojimuose bus pagerbti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos darbuotojai ir sveikatinimo specialistai, savo veikla prisidėję prie pagalbos kovojančiai Ukrainai bei paskelbti ministerijos kartu su naujienų portalu Lrytas.lt inicijuoto visuomenės padėkų projekto „Ačiū medikams“ nugalėtojai.

 

 

Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų bei Technikos mokslų skyriai organizuoja konferenciją „Organų transplantacija ir dirbtinis intelektas“.

Renginio data ir laikas: 2024 m. balandžio 25 d. 11 val.
Vieta: Lietuvos mokslų akademijos mažoji konferencijų salė, Gedimino pr. 3, Vilnius.

Daugiau informacijos ir renginio programą rasite čia.

VU Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Gastroenterologijos, nefrourologijos ir chirurgijos klinika kartu su VUL Santaros klinikų Nefrologijos centru ir Lietuvos Inkstų Fondu organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Trombinė mikroangiopatija nefrologo klinikinėje praktikoje: iššūkiai ir gydymo galimybės“, skirtą gydytojams nefrologams, gydytojams vaikų nefrologams, šeimos gydytojams, vidaus ligų gydytojams, intensyvios terapijos gydytojams.

Renginio data: 2024 m. gegužės 17 d.
Vieta: „Meditos“ konferencijų salė, P. Baublio g. 2A.

Renginio programą galite rasti čia.

Konferencija nemokama, išankstinė dalyvių registracija į renginį nevykdoma.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 5 val. trukmės VU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus.

Kontaktinis asmuo: prof. Marius Miglinas, tel. 8 5 2365 099, el. p.

Siekdami „Inovacijų klubo“ narius supažindinti su širdies ir kraujagyslių ligų gydymo ir prevencijos metodais, kviečiame į diskusiją „Mokslo sprendimai 360°. Širdies ir kraujagyslių ligos: nuo prevencijos iki intervencijos“.

Diskusijos metu bus siekiama atsakyti į klausimus: kokį sportą ir kokią mitybą reikėtų rinktis, norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų? Kokie gydymo metodai šioje srityje pažangiausi ir patikimiausi? Kaip prie širdies ligų sprendimo prisideda matematika?

Renginyje Matematikos ir informatikos fakulteto Taikomosios matematikos instituto profesorius dr. Konstantinas Pileckas pristatys, kaip matematika padeda gydyti širdies ligas. Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto mokslininkas dr. Rokas Šerpytis papasakos apie vykdomus širdies ir kraujagyslių ligų tyrimus. Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto mokslininkė Jūratė Zupkauskienė supažindins su prevencinėmis priemonėmis reabilitologijos srityje, skirtomis širdies ir kraujagyslių ligoms.

Diskusija vyks balandžio 26 d. 14.00 val. „MS Teams“ platformoje.

Registracija į renginį: https://bit.ly/3UiTXJp

Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.

vinjetė širdies renginys

Gerbiami Medicinos fakulteto bendruomenės nariai,
 
artimiausias Medicinos fakulteto Tarybos posėdis vyks š. m. balandžio 30 d. 13 val. Medicinos fakulteto 144 auditorijoje.
 
Posėdžio darbotvarkė

1. Dėl Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto strateginio veiklos plano 2022–2025 m.

Pristato – MF dekanas prof. dr. Dalius Jatužis

2. Dėl Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Ikidiplominių studijų programų valdymo nuostatų tvirtinimo

Pristato – Ikidiplominių studijų prodekanė doc. dr. Laura Nedzinskienė

3. Dėl individualiųjų-bendrųjų universitetinių studijų dalykų aprašų tvirtinimo

Pristato – Ikidiplominių studijų prodekanė doc. dr. Laura Nedzinskienė

4. Dėl mokslo žurnalo Acta Medica Lituanica metinės leidybos ataskaitos

Pristato – prof. dr. Rimantas Jankauskas

5. Dėl Odontologijos mokslo krypties doktorantūros komiteto sudėties pakeitimo

Pristato – MF Tarybos pirmininkas / pirmininko pavaduotoja

6. Dėl leidinio „Intensyvioji pulmonologija“ tvirtinimo

Pristato – MF Tarybos pirmininkas / pirmininko pavaduotoja

7. Dėl leidinio „Vaikų pagrindinių ligų ir būklių diagnostikos bei gydymo algoritmai bei integruotos sveikatos priežiūros principai“ tvirtinimo

Pristato – MF Tarybos pirmininkas / pirmininko pavaduotoja.

8. Kiti klausimai


Kontaktas pasiteirauti:

 

 

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų institutas kartu su Lietuvos Slaugos specialistų organizacijos Vilniaus skyriumi organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Vaikų priežiūros ir slaugos aktualijos“, skirtą visų specializacijų bendrosios praktikos slaugytojams, akušeriams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, biomedicinos technologams, dėstytojams, kitiems sveikatos priežiūros specialistams, kuriems aktualios konferencijos metu pristatomos temos.

Renginio data: 2024 m. balandžio 18 d.
Vieta: konferencija vyks hibridiniu būdu, gyvai – VU Medicinos fakulteto 144 aud., M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius.

Registracija vykdoma čia: https://forms.gle/WCTgPB3zYKUZNaqV8

Konferencijos programą galite rasti čia.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 8 val. trukmės Vilniaus universiteto kvalifikaciniai pažymėjimai.

Konferencijos įrašas nebus daromas. Konferencija vyks hibridiniu būdu, prisijungimo nuoroda bus siunčiama po registracijos.

Kontaktas pasiteirauti:  Žana Andrejeva, tel. 8 675 65243, el. p.

Kviečiame į konferenciją skirtą švietimo lyderiams. Tikime, jog esame paruošę tikrai gerą programą ir norime, jog kuo daugiau švietimo lyderių, mokyklų ir kolegijų vadovų, už švietimą atsakingų vadovų turėtų galimybę pasisemti įkvėpimo iš jos turinio. Konferencijos programa yra akredituota, todėl esant poreikiui, ją galima apmokėti krepšelio lėšomis.

Daugiau informacijos ir programa žemiau. Jei jaučiate, kad dalyvio mokestis gali stabdyti nuo dalyvavimo,organizatoriai MF darbuotojams siūlo specialią nuolaidą su kodu ŠVIETIMAS49, su nuolaida dalyvio mokestis bus 49 Eur/asm.

Daugiau informacijos:  https://learned.lt/mokymai/svietimo-lyderiu-konferencija-learned24/

Learned

inranetas lt

Du stiprūs šalies akademinės medicinos centrai – Lietuvos sveikatos mokslų ir Vilniaus universitetas – visuomenę ir politikus kviečia opiai diskusijai.

Kas laukia šalies universitetinės medicinos? Kuria kryptimi pasuksime rengiant medikus Lietuvoje? Ar gydytojus rengiančių universitetų lyderystė apskritai svarbi nacionalinei sveikatos ekosistemai? Kelti šiuos klausimus abiejų universitetų atstovus skatino ne vien pastarųjų metų įvykiai – COVID-19 pandemija ir geopolitiniai sukrėtimai, lėmę naujus iššūkius dirbtinio intelekto naudojimo, žmogiškųjų išteklių, racionalaus sveikatos priežiūros sistemos valdymo srityse.

Su akivaizdžiais sunkumais susiduria ir pati akademinė medicina: nesubalansuotas išteklių paskirstymas ir jų trūkumas, valstybės paramos medikams stygius, auganti skirtis tarp universitetų ir rezidentūros studijų, neveiksmingas akademinės medicinos potencialo išnaudojimas ragina neatidėliojant peržiūrėti šiandienos sveikatos politiką.

Šiandien žinomi šalies gydytojai, iškilūs medicinos autoritetai primena: pasaulio medicinos ir sveikatos mokslo pažangą beveik tūkstantį metų užtikrino geriausių universitetų medicinos mokyklos – nuo JAV Harvardo iki Švedijos Karolinska instituto. Lietuvos sveikatos mokslų ir Vilniaus universitetuose vykdomos medicinos ir sveikatos bei gyvybes mokslų studijos unikaliai formuoja šalies sveikatos apsaugos sistemą, nes kuria jai svarų mokslinį pagrindą, ugdo ir puoselėja įrodymais grįstą Lietuvos žmonių sveikatos priežiūrą.

Ar bus išgirstas universitetų atstovų balsas? Apie tai – forume „Universitetai, medicina ir sveikatos apsaugos sistema: dabartis ir ateitis“. Kviečiame diskusijai. 

Laikas: 2024 m. balandžio 26 d. 9:00–16:30 val. 

Vieta: VU Mokslinės komunikacijos bei informacijos centras, Saulėtekio al. 5, Vilnius.  

Programa

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Slaugos katedra kartu su Lietuvos universitetinio išsilavinimo slaugytojų draugija organizuoja mokslinę praktinę konferenciją „Slaugos mokslo ir praktikos aktualijos 2024“, skirtą visų specializacijų bendros praktikos slaugytojams, išplėstinės praktikos slaugytojams, akušeriams, biomedicinos technologams, radiologijos technologams, medicinos biologams, gydytojų odontologų padėjėjams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dietistams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, masažuotojams, socialiniams darbuotojams, optometrininkams, slaugytojo padėjėjams.

Renginio data: 2024 m. balandžio mėn. 26 d., 10.00–17.00 val.
Vieta: MS Teams platforma (iki 1000 dalyvių).

Konferencijos programą galite rasti čia.

Registracija į konferenciją vyksta iki 2024 m. balandžio 22 d. (pasiekus maksimalų dalyvių skaičių registracija bus stabdoma).

Konferencija mokama. Mokestis: 10,00 EUR. Konferencijos mokestis mokamas į Vilniaus universiteto A/S LT24 7044 0600 0110 1392, AB SEB bankas, banko kodas 70440, mokėjimo paskirtis Nr. MF-2024-04-0011. Atsiskaitymas vietoje grynais negalimas.

Atlikus pavedimą, būtina užsiregistruoti šioje nuorodoje ir el. paštu atsiųsti mokėjimo pavedimo kopiją.

Lietuvos universitetinio išsilavinimo slaugytojų draugijos (LUSD) nariams renginys nemokamas. Registruotis šioje nuorodoje.

VU Medicinos fakulteto slaugos programų studentai, norintys dalyvauti konferencijoje nemokamai turi registruotis šioje nuorodoje (kvalifikacinio pažymėjimo negauna).

Konferencijos dalyviai gaus 7 val. trukmės Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto kvalifikacinį pažymėjimą PDF versija (originalas nesiunčiamas).

Kontaktas pasiteirauti: tel. 8 5 219 3231.

Jungiantis į konferenciją:

* prašome įsitikinti, kad kompiuteris arba mobilusis įrenginys palaiko MS Teams aplikaciją, reikalui esant – instaliuoti (Jums reikės atsisiųsti nemokamą versiją arba prisijungti prie interneto naršyklėje, kad gautumėte vaizdo ir ekrano naudojimą);
** prisijungimo nuoroda bus išsiųsta tik po registracijos ir apmokėjimo;
*** jungiantis dalyvis turi suvesti savo vardą, pavardę, kad būtų žinoma kam išduoti pažymėjimą;
**** gerbiant pranešėjus, kameras ir mikrofonus prašome laikyti išjungtus/nutildytus.
***** konferencijos įrašas nebus daromas

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų institutas kartu su Baltijos paliatyviosios pagalbos asociacija (angl. Baltic palliative care association) organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Paliatyviosios pagalbos galimybės: nuo hospiso iki ligoninės", skirtą paliatyvias paslaugas teikiantiems specialistams. 

Renginio data ir laikas: 2024 balanžio mėn. 19 d., 9.00–18.00 val.
Vieta: Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo Prospektas, Kaunas, Kauno m. sav., Lietuva.

Konferencijos programą galite rasti čia.

Bilietus į renginį ir daugiau informacijos rasite čia.

Konferencijos dalyviams bus išduodami 8 val. trukmės Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto kvalifikacijos tobulinimopažymėjimai (atsiimti bus galima po konferencijos).

Konferencijos įrašas nebus daromas, konferencija nebus transliuojama nuotoliniu būdu.

Pasiteiravimui: el. p. arba tel. +370 671 80 633

paliatyviosios pagalbos galimybes nuo hospiso iki ligonines en 1710831247

Ar žinote, kad stojant į rezidentūrą labai svarbu, kad Jūsų visos publikacijos būtų registruotos eLABa talpykloje? Maloniai kviečiame Jus dalyvauti nuotolinėje paskaitoje „Publikacijų registravimas eLABa talpykloje“.

Paskaitos tikslas – supažindinti su Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos (eLABa) talpyklos funkcijomis, galimybėmis, publikacijų registravimu, viso teksto (failų) įkėlimu ir eLABa talpykloje užregistruotų publikacijų sąrašų formavimu.

Renginio data: 2024 m. balandžio 23 d. 10–11 val.

Registruotis į paskaitą galite čia.

Registracija vyksta iki 2024 m. balandžio 22 d. 9 val.

Užsiregistravusiems prisijungimo nuoroda bus atsiųsta elektroniniu paštu.

Informacija pasiteiravimui: Aurelija Striogienė, el. p. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku