Sidebar

Menų terapija

Padalinys Medicinos fakultetas Trukmė 2 metai
Krypčių grupė Sveikatos mokslai Studijų forma Nuolatinės dieninės
Studijų kryptis (šaka) Reabilitacija Studijų programos kreditai 120
Kvalifikacinis laipsnis Sveikatos mokslų magistras 2019 m. metinė studijų kaina 3000 Eur

Dėmesio! Stojant į šią studijų programą yra vykdomas motyvacijos vertinimas.

Prašymo pildymas ir dokumentų pateikimas vyksta per VU Informacinę sistemą. Stojamąją įmoką sumokėti galite čia.

Medicinos fakultete nuo 2015 m. vykdyta Muzikos terapijos programa 2019 m. išplėsta į tris specializacijas – dramos terapijos, muzikos terapijos, šokio-judesio terapijos –  ir vadinama Menų terapijos studijų programa. Tai jungtinė studijų programa, sudaranti galimybę įgyti kokybiškų tarpdisciplininių žinių ir gebėjimų, perimant Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos patirtį, būtiną siekiant tapti aukštos kvalifikacijos muzikos terapeutu arba šokio-judesio terapeutu, arba dramos terapeutu. Daugiau informacijos apie programą čia.

Priėmimas į Menų terapijos programą, pagal pasirinktą specializaciją, vykdomas konkurso tvarka:

 • Į Dramos terapijos specializaciją priimami asmenys, baigę medicinos studijų krypties vientisųjų studijų programą arba teatro, teatro pedagogikos, režisūros, menotyros, lietuvių filologijos, arba slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, visuomenės sveikatos, arba psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiosios pedagogikos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo universitetines bakalauro studijas ir kt. Stojant į šią studijų programą yra vykdomas motyvacijos vertinimas.
 • Į Muzikos terapijos studijas priimami asmenys, baigę medicinos studijų krypties vientisųjų studijų programą arba muzikos atlikimo, muzikos pedagogikos, kompozicijos, muzikos teorijos ir kritikos, muzikinio folkloro, muzikinio teatro, audiovizualinio meno, menotyros, arba slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, visuomenės sveikatos, arba psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiosios pedagogikos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo universitetines bakalauro studijas ir kt. Stojant į šią studijų programą yra vykdomas motyvacijos vertinimas.
 • Į Šokio-judesio terapijos studijas priimami asmenys, baigę medicinos studijų krypties vientisųjų studijų programą arba choreografijos, šokio pedagogikos, menotyros, aba slaugos, kineziterapijos, ergoterapijos, visuomenės sveikatos, arba psichologijos, socialinio darbo, socialinės pedagogikos, specialiosios pedagogikos, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo universitetines bakalauro studijas ir kt. Stojant į šią studijų programą yra vykdomas motyvacijos vertinimas.

Papildomi reikalavimai:

 1. Asmenys, baigę menų krypties arba menotyros arba menų pedagogikos šakos pirmosios pakopos studijas, privalo būti išklausę šiuos kursus: „Raidos psichologija“ ir „Raidos sutrikimai“ (viso ne mažiau 3 kreditai).
 2. Asmenys, baigę medicinos krypties arba psichologijos arba kitas studijas, privalo būti išklausę menų dalykų kursus pagal pasirinktą specializaciją:
 • stojantys į Dramos terapijos specializaciją - „Muzikos, šokio ir dramos improvizacijos“ ir „Dramos terapijos improvizacijos pagrindai“(viso ne mažiau kaip 3 kreditai);
 • stojantys į Muzikos terapijos specializaciją - „Muzikos, šokio ir dramos improvizacijos“  ir „Muzikinės terapinės improvizacijos, kompozicijos, aranžuotės pagrindai“ (viso ne mžiau kaip 3 kreditai);
 • stojantys į šokio-judesio terapijos specializaciją - „Muzikos, šokio ir dramos improvizacijos“ ir „Šokio judesio terapijos improvizacijos pagrindai“ (viso ne mažiau kaip 3 kreditai).

3. Menų terapijos programos studentai per pirmus studijų metus privalo išklausyti papildomus kursus: “Žmogaus kūnas ir sveikata” (atitinka Žmogaus anatomija ir fiziologija) ir “Sveikatos  sutrikimai” (atitinka Patologija) (viso ne mažiau kaip 3 kreditai).

Priėmimo sąlygos nurodomos Konkursinio balo sandaros lentelėje. Jeigu žemiau pateikiamoje lentelėje nėra paminėta Jūsų baigta studijų kryptis, dėl priėmimo į šią studijų programą galite pasiteirauti elektroniniu paštu: .

Menų terapijos magistrantūros studijų programos tikslas – parengti sveikatos mokslų magistrą, profesionaliai taikantį dramos terapiją arba muzikos terapiją arba šokio-judesio terapiją asmens sveikatos ir gerovės srityje: 

  • gebantį įgyvendinti menų terapijos programas įvairioms klientų grupėms sveikatos priežiūros, socialinėse ir specialiojo ugdymo įstaigose, skirtingose sociokultūrinėse aplinkose; 
  • gebantį dirbti sveikatos priežiūros specialistų komandose ir spręsti profesines problemas nuolatinės kaitos kontekste ir atsakyti už savo veiklos rezultatus; 
  • gebantį vykdyti mokslinę tiriamąją veiklą - dalyvauti tarpdiscipliniuose tyrimuose, plėtoti menų terapijų taikymo idėjas, tobulinti metodus ir kurti naujus. 

Studijų programa vykdoma kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Karjeros galimybės:

Baigę jungtinės antrosios pakopos studijų programos Menų terapija studijas asmenys galės dirbti ligoninėse, psichikos sveikatos centruose, reabilitacijos ir sanatorinio gydymo bei kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose globos namuose, dienos centruose, krizių centruose bei kitose  socialinių paslaugų įstaigose;specialaus ugdymo įstaigose; NVO ir privačiuose sektoriuose arba tęsti studijas doktorantūroje užsienyje arba Lietuvoje.

Jungtinis studijų programos komitetas:

Pirmininkė - doc. dr. Vilmantė Aleksienė;

Nariai: prof. dr. Sigita Lesinskienė;

doc. dr. Alvydas Navickas;

prof. dr. Rimantas Stukas;

dr. Solveiga Zvicevičienė;

Raimonda Duff (Šokio ir judesio terapijos asociacija);

doc. dr. Violeta Rimkevičienė (Lietuvos psichodramos draugija);

Studentų atstovas;

Studentų atstovas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos